چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨
 
معرفی کتاب
دانلود فایل pdf کتاب
صدوهشتمين شماره نشريه معارف منتشر شد:
صدوهشتمين شماره نشريه معارف با پرونده "تقلب شاهانه" كه به بررسي تاریخی ـ رسانه‌ای مستند انقلاب 57 پرداخته است، منتشر شد.
معرفی کتاب
همزمان با دهمین سالگرد سفر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به استان کرمان از تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر کتاب «آن بیست و سه نفر» رونمایی شد. متن این تقریظ که عصر امروز (پنج‌شنبه) طی مراسمی با حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه‌ی ایثار و شهادت، نویسندگان و فعالان حوزه‌ی ادبیات مقاومت و مسئولان و شخصیت‌های استانی و کشوری و لشکری در حسینیه‌ی ثارالله شهر کرمان از آن رونمایی شد،
معرفی کتاب
این کتاب در ۲۳ فصل تدوین شده که چشم به راه، آن حَرَس جوان، درد شیرین، رفع یک سوء تفاهم، دشمن اعتراف می‌کند و حجله‌‌ای در یک کوچه، قطره‌ای از دریا عنوان‌های برخی فصل‌های ویرایش دوم این کتاب است. وصیتنامه شهید محسن وزوایی و عکس‌هایی مربوط به هر خاطره از او در بخش پایانی کتاب آمده‌ است.
كتاب «ریشه‌ها»
نقشه‌ای در كار نبود كه پژوهش‌های مربوط به ریشه‌ها و نوشتن این سرگذشت ۱۲ سال طول بكشد. انتشار این كتاب در ۲۰۰ سالگی استقلال ایالات متحده‌ی آمریكا كاملاً تصادفی است. این است كه ریشه‌ها را به عنوان هدیه‌ی روز تولد به كشورم كه بخش عمده‌ی ریشه‌ها در آن روی داده است تقدیم می‌كنم. رئیس‌جمهور كنونی آمریكا یك سیاه‌پوست است. هرچند آمریكا این روزها نیاز دارد كه مسأله‌ی تبعیض نژادی را حل شده معرفی نماید اما جنبش‌های نژادپرستانه‌ از بدو انتخاب باراك حسین اوباما، از هیچ حمله و توهینی به او دریغ نكردند.

«انقلاب اسلامی، زمینه ها و ریشه های آن» تحقیق دکتر محمدرحیم عیوضی، عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

این کتاب که گزیده هایی است از دو کتاب «آداب الصلوة» از حضرت امام خمینی و «اسرار الصلوة» از میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، حکایت همان نمازی است که سالک الی الله روح خود را به وسیله آن با خالق خود پیوند داده و به نجوای با محبوب خود می شتابد.

این کتاب در پنج بخش، تشکیل خانواده، عوامل تقویت پیوند خانوادگی، اخلاق والدین با حفظ حریم وپدر و مادر و حکم نشوز در فرهنگ اسلامی تنظیم شده است

کتاب «راز یاس‌های کبود» خاطراتی از یازده زن شهید را به روایت اعضای خانواده آن‌ها در بر دارد. این اثر به قلم عصمت گیویان از سوی نشر آرمان براثا روانه بازار نشر شده است.

اين ترجمه‌ى كتاب قانون ابن سينا يك كار پيچيده و مركب و بسيار ارزشمند است. هزار سال اين كتاب كه به زبان عربى به وسيله‌ى يك ايرانى نوشته شده و در طول قرن‌ها در دانشگاه‌هاى بزرگ پزشكى عالم مورد استفاده قرار گرفته، به فارسى ترجمه نشده بود.

2 صفحه بعدی >>

Planets