سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
 

به اطلاع می رسانیم این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت و نمایه گردیده است و کلیه مقالات پذیرش شده در این کنگرهاز امتیاز فوق بهره مند خواهند شد و در آن نمایه می گردند.
دوره اول ضیافت اندیشه استادان دانشگاه صنعتی سهند
طرح ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه صنعتی سهند با حضور مسئول دفتر نهاد رهبری ، رئیس دانشگاه و جمعي از اعضاي علمي روز یکشنبه 97/5/7 افتتاح شد. اين دوره معرفت افزايي كه در آن 30 نفر از اعضاي هيات علمي حضور داشتند با موضوع اندیشه سیاسی سطح 2 و با تدریس دکتر محمد قربانی برگزار شد و تا روز چهارشنبه 97/5/10 ادامه دارد.

بی تردید معرفی مفاخر شيعه و بازشناسی آثار و آرای آنها از مهم‌ترين رسالت های مراکز علمي و پژوهشي و محققین و مدققین ژرف اندیش است. يکي از این مفاخر و متفکرین بزرگ جهان اسلام، آیت الله العظمی جعفر سبحانی(مدظله العالی) است. این شخصیت بی نظیر آثار کم نظیری خلق نموده است که کشف ابعاد آن و نیل به عمق و ژرفای آن نیازمند گذشت زمان و عزم محققانِ جامع نگر می باشد. در اين راستا پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مدیریت حوزه علمیه استان آذربایجان شرقی با همکاری و مشارکت دیگر مراکز علمي و پژوهشي کشور، همايش ملی «بررسی اندیشه های علمی آیت الله العظمی سبحانی(مدظله العالی)» را آبان ماه سال جاری در قم و تبریز برگزار مي‌نمايد.

مکان و تاریخ برگزاری همایش : آبانماه 1397-تبریز و قم/ مهلت ارسال اصل و چکیده مقالات: 97/06/31

به همت "جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی" و "کانون علمی،تحقیقاتی و صنعتی عصر رشد" وابسته به "مرکز مطالعات علم و دین دانشگاه صنعتی سهند تبریز" ویژه دانشگاهیان،طلاب و فعالین موسسات فرهنگی اقتصادی تبریز در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 6 و 7 اردیبهشت در دانشگاه صنعتی سهند برگزار خواهد شد.

جمعی ازطلاب حوزه علمیه خواهران خسروشاه روز چهارشنبه مورخه 96/12/16 از نمایشگاه فرهنگی ترنم باران ( عفاف و حجاب) و همچنین از مرکز مطالعات و پژوهشهای علم و دین دانشگاه صنعتی سهند تبریز باز دید نمودند. در پایان حجت الاسلام شاهدی مسئول دفتر نهاد رهبری و همچنین دبیر مرکز مطالعات و پژوهشهای علم و دین دانشگاه صنعتی سهند تبریز در جمع طلاب به ایراد سخنرانی پرداختند و از برگزارکنندگان همایش ترنم باران با اهدای لوح تقدیر قدردانی نمودند.

نشست صمیمی و تقدیر از هسته دانشجویی کانون علمی، تحقیقاتی و صنعتی عصر رشد با حضور شورای اساتید این کانون و هسته دانشجویی عصر رشد، صبح دوشنبه مورخ 30 بهمن در مرکز مطالعات علم و دین برگزار شد.
هم اندیشی استادان
روز دوشنبه 23 بهمن ماه 96 از ساعت 8:30 الی 10:15 صبح در محل کتابخانه مرکز مطالعات و پژوهشهای علم و دین واقع در ساختمان علامه طباطبایی طبقه همکف برگزار شد.
جلسه هم اندیشی اساتید
بیست و دومین جلسه هم اندیشی اساتید با موضوع تفسیر نهج البلاغه (اوصاف متقین)، روز دوشنبه 9 بهمن ماه 96 از ساعت 8:30 الی 10:15 صبح در محل کتابخانه مرکز مطالعات و پژوهشهای علم و دین واقع در ساختمان علامه طباطبایی طبقه همکف برگزار شد.

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>

آخرین اخبار
Planets