دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٢٠٧٢٤   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦    ا  ١٢:٢٥
 
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار کرد:
ویژه برنامه جمهوری که بود... جمهوری که هست... با حضور استاد دکتر حسن عباسی

ویژه برنامه
جمهوری که بود... جمهوری که هست...
با حضور استاد دکتر حسن عباسی
روز یکشنبه 3 اردیبهشت 1396

در آمفی تئاتر شهید آوینی برگزار شد.

به نقل از سایت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز(http://bdsut.ir/?p=11992):

حسن عباسی ضمن تبریک عید مبعث ،هدف انبیا را تحقق قسط در جامعه <<لیقوم الناس بالقسط>> عنوان کردند و بیان داشتند در جهان عمده ی گله ها عدم وجود عدالت در همه ی ابعاد بشری است خواص جامعه باید قوام به قسط باشد که این در جامعه ما مخدوش است .تئوری های مارکسیستی، لیبراستی و … در علوم مختلف بشری در تحقق قسط و عدالت در جامعه جهانی با بن بست روبرو شده اند.به همین دلیل یکی از مواضعی که هر ۶ کاندیدا در برنامه هایشان باید برای مردم مشخص کنند اینست که نسبت آنها به اقامه ی قسط و عدالت در جامعه چگونه است.
ایشان در ادامه سخنان خود عنوان کرد:ما اگر مصرف کننده ی صرف پدیده های تکنولوژیک باشیم یقیناً ضربه خواهیم خورد،ولی اگر ما مصرف کننده ای باشیم که خودمان در مرحله کپی کشی و یا در مرحله ی تحقیق و توسعه ظرفیت سازی کنیم ،این برای ما عزت آور خواهد بود.جامعه ی فنی دانشگاهی ما، دانشجویان و اساتید، در طول بیست سال گذشته در هر حیطه ای که ورود کردند خروجی های در سطح مطلوب جهانی داشته ایم.
ایشان بیان کردند:اینکه ما با سیاست های درهای بازهرآنچه را که می خواهیم در بهترین نوع از بیرون از کشور وارد کنیم وبه جای اینکه با لایه های پایین تر، توانایی مصرف را رقم بزنیم و بهینه اش سازیم که جامعه ی عظیم فنی و صنعتی خودش را اثبات کرده است . اساسی ترین مسئله این است که باور کنیم وارد کردن کالاهایی که در کشور توان تولید آنها وجود دارد در واقع سمی است که اجازه نمی دهد نوآوری داشته باشیم. اگر از روز اول تاسیسات اتمی می‌دادند کسی به فکر تولید سانتریفیوژ …نمی افتاد.
حسن عباسی در دانشگاه صنعتی سهند تبریز بیان کرد امروزه اصلی ترین مسآله ی جهان بحران شغل است آمریکا بحران شغل دارد که ترامپ با این شعار سر کار آمد هر آمریکایی یه شغل بود و کسی از بیرون از مرزها نباید شغل امریکایی ها از بگیرد که سیاست در های بسته را شروع کرد و ورود مردم هفت کشور از جمله ایران را ممنوع کرد .همین وضعیت در انگلیس سبب شد که انگلیسی ها اتحادیه اروپارا ترک کردند اما امروز جامعه به سوی سیاست های در های باز حرکت میکند.
جناب اقای عباسی در پاسخ به سوالی که آیا کاندیدای پوششی در انتخابات به معنای قبول عملکرد ضعیف دولت میباشند اعلام کردند در کشور ما که مستقیما رییس جمهور انتخاب می شود واین مدل در سال۱۳۷۲با کاندیداتوری جنای آقای حبیبی(معاون اول هاشمی رفسنجانی نیز تکرار شده است بنابراین این قضیه در همین جناح فکری مسبوق به سابقه است که دوباره بعد از انتخابات دوباره دکتر حبیبی معاون اول شدند و کار ادامه پیدا کرد. یکی از مسائلی که مطرح است این است که کارنامه ی دولت فعلی باید با ظرفیتی که در نظام بود سنجش بشود.
مشکلی که دولت برای خودش ایجاد کرده است دادن وعده هایی بود که نتوانست آن ها را به تحقق برساند شعار حل ۱۰۰ روزه ای مشکلات که بعدا نیز گفته ی خود را تکذیب کردند و یا به وجود آوردن شرایطی که در آن مردم دیگر نیاز به یارانه ی ۴۵ هزار تومانی نیز نخواهند داشت متاسفانه وعده های جناب آقای روحانی ضمانت اجرا نداشت. همین موضوع سبب شد که مردم دیگر از این ۶ کاندیدا نمی پذیرند که کسی وعده های عجیب و غریب بدهد و شعور سیاسی جامعه دیگر زیر بار این وعده ها نخواهند رفت
اشتباه استراتژیک این دولت این بود که درشعارهای انتخاباتی خودش وعده هایی با اعداد کلان داد که از نظر کارشناسان قابل پذیرش نبود.
نظام حکومتی ۱۴۰ زیر نظام دارد و وقتی دولتی تصدی امور را به دست میگیرد باید حداقل برای یک دهم این زیر نظام ها برنامه داشته باشد مسائلی از قبیل بورس و بهداشت و سیاست داخلی و سیاست خارجی و…. ولی دولت فعلی از این ۱۴۰ تا زیر نظام فقط یک زیر نظام را برنامه ریزی کرد و آن سیاست خارجی بود.فرض دولت این بود که با مذاکره و اعمال سیاست در های باز، تحریم ها برداشته می شود و مشکلات ما حل می‌شود.
اولین مشکلی که در این تفکر استراتژیک وجود دارد این است که آیا کشورهایی که تحریم نیستند مشکلات اقتصادی ندارند
چرا در آمریکا شهر دیترویت فروپاشید و ۳ کمپانی عظیم خودرو سازی فورد و جنرال موتورز و کرایسلر ورشکست شدند و ۲ میلیون نیروی متخصص در این کشور از بین رفت آمریکا که تحریم نیست.
بزرگترین اشتباه استراتزیک دولت این بود که تمام تخم مرغ های خود را در سبدی به نام سبد مذاکرات هسته ای قرار داد که از طریق رفع تحریم ها بتواند همه ی مشکلات مشکل حتی آب خوردن مردم را حل کند حالا دولت که می‌بیند که این اشتباه استراتژیک را انجام داده است و دستش خالی است، اظهار میدارد که اگر تحریم ها لغو نشد فراموشش کنید ما سایه ی جنگ را از سر شما دور کرده ایم در حالی که متوجه نیستند که تهدید ربطی به دیپلماسی ندارد و این نیروهای نظامی ما هستند که با افزایش قدرت بازدارندگی تهدید را دفع میکنند. ما هسته ای را دو دستی تقدیم طرف غربی کردیم تا تحریم ها لغو شوند، این چه برداشتی است که ما الان ما با شما مذاکره میکنیم که شما فردا به ما حمله نکنید؟
حزب دموکرات آمریکا نه راه برای فروپاشی ایران ترسیم کرده و در گزارشی اذعان میکند که نمیتوان ازطریق نظامی با ایران مقابله کرد وآمریکا برای حمله به ایران به ۱٫۵ میلیون سرباز احتیاج دارد
رفع تهدید به عهده ی کسانی امثال قاسم سلیمانی است و ربطی به آقای ظریف ندارد. آیا آقای ظریفی که الان وزیر خارجه ی آمریکا حتی وقت ملاقات هم به او نمیدهد توانسته تهدید را دفع کند.
عمده پروژه هایی که دولت اکنون افتتاح می‌کند پروزه های قرارگاه خاتم سپاه است و دولت به خاطر این پروژه ها نزدیک ۱۲ هزار میلیارد تومان به قرارگاه خاتم بدهکار است
هدف اصلی برجام رفع تحریم ها بود که محقق نشده است و این ساز و کار وهم آلودی است که ادعا میکند برجام تهدید نظامی را خنثی کرده است. تهدید را قدرت موشک های نظامی ما و قدرت نیروی دریایی ماست که خنثی میکند و برجام نه تنها نتوانسته ضریب امنیتی جامعه را بالا ببرد بلکه آن را بدتر نیز کرده است.
رفع تهدید در قانون اساسی وظیفه ی رهبری است و جنگ و صلح در قانون وظیفه ی ایشان است بازوی رهبری در رفع تهدید نیرو های مسلح هستند که قدرت بازدارندگی ایجاد می‌کنند. بیش از هزار نفر از جوانان کشور در عراق و سوریه به شهادت رسیده اند اینها تهدید را از سر کشوردور کرده است.زمانی که در جناح طرفدار دولت کسانی امثال تاج زاده رسما اظهار می‌دارد این جوانان برای دفاع از دیکتاتوری به نام بشار اسد به سوریه میروند و برای پول میجنگند حق دارند بگن که امنیت کار برجامه.
رییس اندیشکده ی یقین در پاسخ به سوالی که آیا رد صلاحیت احمدی‌نژاد بی بصیرتی ایشان و هوادارنشان را نشان نمیدهد عنوان داشتند رد صلاحیت شدن در انتخابات نشان دهنده ی بی بصیرتی اشخاص نیست کسانی امثال آقایان زاکانی و زاهدی و حاجی بابایی و.. که هر کدام در جناح های خودشان دارای بصیرت کلان هستند
فقدان بصیرت زمانی است که ما هر وقت اسم کاندیدای مورد حمایتمان از صندوق بیرون بیاید آن زمان انتخابات عالی است مثل سال ۹۲٫ ولی اگر کاندیدای ما بیرون نیاید تقلب شده است .فقدان بصیرت یعنی نتوانی درک کنی که دشمن پشت این قضیه است و دارد به این آتش می‌دمد و برای حفظ جامعه نباید بگذاری دشمن از شما سوء استفاده کند.این که کشور را هشت ماه به آشوب و درگیری مبتلا کردند و بعد هم حاضر نشدند عقب نشینی کنند حالا دارند التماس می‌کنند که برگردند داخل نظام.
یک نکته که در هنگام رد صلاحیت احمدی نژاد روشن شد این است که طرفداران احمد نژاد مثل طرفداران افراد بی بصیرتی نبودند که بریزند کف خیابان ها و بهانه دست دشمن بدهند.
دوستانی که دست به دامن اینگونه توجیحات می شوند و می خواهند بگویند که کار ما در سال ۸۸ درست بوده وباید انتخابات ابطال می شد بدانند که هیچ طور نخواهند توانست این لکه ننگ را از پیشانی جناح سیاسی خود بزدایند وبه هیچ وجه نه نظام ونه جامعه ایرانی کوتاه نخواهد آمد.
جناب آقای دکتر عباسی در پاسخ به سوالی که تا کی باید شاهد بی مهری به نخست وزیر رهبری در اوایل انقلاب جناب مهندس میر حسین موسوی باشیم عنوان کرد در جمهوری اسلامی که وابسته به انگاره های دینی است یک سری معیار ها ومواضع وجود دارد وقتی کسی در نظام این چارچوب هارا درمی‌نوردد و ملاحظه نمی کند که دشمن پشت قضیه هست
۳۰۰ نفر از دوستان آقای کروبی ومیر حسین موسوی در VOA و بی بی سی فارسی بودند که همگی کسانی امثال آقای سروش ،اکبر گنجی ، عطاالله مهاجرانی ،سازگارا وکدیور عنوان می داشتند که ما اتاق فکر جنبش سبز هستیم آیا کسی بود که اینها را تکذیب کند .یعنی اتاق فکر یک جناح سیاسی ما می رود در کشور دشمن ما و از آنجا دربرنامه های تلویزیونی از این جریان حمایت کرد در سال ۸۸ آقایان موسوی و کروبی به نظام ظلم کردن وبا وجود تذکرات مکرر مقام معظم رهبری به ایشان مبنی بر پیگیری ادعای تقلب خود از طریق مجاری قانونی دست به اردوکشی خیابانی زدند و کشور را به آشوب کشیدند. در سازوکار نظام نخست وزیر که هیچ ،آقای منتظری که قائم مقام رهبری بودند وقتی امام احساس کرد که ایشان کشور را به دست لیبرال ها خواهند سپرد ایشان را حذف کردند.
میر حسین موسوی و کروبی باید محاکمه شوند چون اینها در خون های ریخته شده در ماجرای انتخابات سهیم هستند منتها دستگاه قضایی هر وقت خواستند آنها را محاکمه کنند رهبری اجازه نداد امروز هم دستگاه قضایی اظهار می دارد که آنها باید پاسخگو باشد که چرا هشت ماه کشور را به آشوب کشیدند ولی رهبری قائل بر این قضیه نیست واین را مصلحت نمی دانند .

 

 


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
Planets