دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٠٥٢٣٢   تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٥    ا  ٢١:٤٢
 
برگزاری کارگاه آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در دانشگاه


کارگاه آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) روز چهارشنبه مورخ 28/7/95 از ساعت 9 الی 12:30 در سالن اجتماعات شهید رجایی دانشگاه صنعتی سهند با حضور جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد .
مراسم با تلاوتی از قرآن کریم آغاز شد و در ادامه  ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر رسول آذری خسروشاهی ضمن خیر مقدم به میهمانان گرامی، وضعیت پژوهشی و آموزشی دانشگاه را تشریح و جایگاه مهم پایگاه استنادی علوم جهان اسلام را در بین پایگاههای معتبر بین المللی توصیف و به اهداف و وظایف پایگاه اشاره نمودند. سپس معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جناب آقای دکتر پورعباس نیز ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و تشکر از قبول دعوت دانشگاه، رئوس مطالب کارگاه را تشریع نمودند. در ادامه آقایان دکتر دهقانی و دکتر گزنی سخنرانی خود را تحت عناوین ذیل ارائه نمودند:
1- چاپ نتایج پژوهش ها در مجلات با کیفیت تر، راهبردی برای ارتقا جایگاه مرجعیت علمی توسط جناب آقای دکتر محمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC).
2- تولید علم در دانشگاه های پیشرو: نقشه راه جهت ارتقای سطح پژوهش در دانشگاه صنعتی سهند توسط جناب آقای دکتر علی گزنی معاون پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC).
در هر یک از سخنرانی های مذکور جایگاه دانشگاه صنعتی سهند در مقایسه با دانشگاههای هم تراز آن در سطح ملی و بین المللی با توجه به شاخص های مربوطه مطلوب ارزیابی گردید و راهکارهای لازم برای بهتر شدن این جایگاه در سطح ملی و بین المللی ارائه شد.
در انتهای برنامه کارگاه، جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید .شایان ذکر است در حاشیه این کارگاه ، خانم دکتر ارسطوپور معاون پژوهشی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری از ساختمان در حال احداث کتابخانه مرکزی و شاخه مرکز منطقه ای علوم و فناوری واحد دانشگاه صنعتی سهند بازدید کردند و رهنمودهای لازم برای ارتقا آن ارائه نمودند.امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
Planets